ageofconan | Uncategorized

Retokai kada nutinka, kad prasmė būna arba jos paprasčiausiai nėra. Tokie ir yra azartiniai lošimai. Jie nepalieka abejingųjų.
Kitoks supratimas

Prasmė būna išsidėsčiusi skalėje nuo itin teigiamos, link ganėtinai neigiamos. Sakykime, jog Stalino arba Hitlerio prasmingumas buvo itin neigiamas, o Gandžio , galbūt Dalai Lamos itin teigiamas. Niekada negalima sakyti, jog Stalino gyvenimas atrodo beprasmis: jei pasaulis taptų be Stalino – šis būtų gerokai kitoks. Azartiniai lošimai reiškia visiškai kitokį supratimą bei pajutimą.

Kas yra toji žmogaus gyvenimo esmė patiems žmonėms? Tai lemiama to, kas yra sakoma ar daroma. Jeigu žmogaus veiksmai jam vienokiu ar kitokiu būdu reiškia žalą, tai vadinamoji prasmė tampa neigiama. Jeigu jo elgesys jam reiškia kažką geriau, prasmė tampa teigiama. Reiškia, kad tokiais atvejais žmogus pats daro, jog jam atrodytų viskas gerai, taip, kad jo gyvenimas taptų prasmingas. Kuomet tampa žmogui gerai? Kuomet jis laimingas, džiūgauja dėl gyvenimo, nesvarbu ir kokios šito priežastys yra. Iš čia atsiranda pirmoji išvada:

Azartiniai lošimai: kitokia prasmė

Žmonių gyvenimo prasmė neabejotinai turi būti laimė ir džiaugsmas gyvenimu. Kokia jo gyvenimo prasmė ir kitiems žmonėms?

Toks dalykas lygiai panašiai priklauso nuo tų dalykų, kokius žmogus daro. Tais momentais, kai jo veiksmai yra geresni kitiems žmonėms, reiškia, kad prasmė atrasta. Kada kitiems pasidaro geriau? Kuomet jie sulaukia kažko vertingo (nebūtinai materialių dalykų, bet pvz. meilės). Šiuo atveju turime kitą išvadą: žmogaus gyvenimas yra duoti kažko vertingo kitiems. Taip kužda net azartiniai lošimai.

Ateina rytas

Tik jie – azartiniai lošimai dažniausiai užvaldo nejučia. Kokia žmogaus esmė pasauliui? Kaip ankstesniu būdu, žmogus turėtų duoti kažką vertingo pasauliui. Tai pasauliui yra tikrai vertinga? Jis nuolatos vystosi bei juda priekin, jame be perstojo atsiras kas nors naujesnio.
Kažkada pasaulį supo tik žvaigždės bei galaktikos, kur kas vėliau susikūrė planetos, vėliau gimė gyvybė, žmonės, jie sukūrė kompasą, telefonus, kompiuterius bei taip toliau. Azartiniai lošimai padeda atrasti kitokį rytą. Pradžioje jis atrodo nepažinus, bet vėliau ima viskas keistis. Pojūtis būna labai geras.

Taigi, pasauliui būna vertinga viskas, ką galime pridėti prie judėjimo priekin, jo vystymąsi, naujų dalykų atsiradimą. Žmogus kuria pasaulį jį tobulindamas, kai kuria naujus dalykus. Viskas tam, kad tai būtų padaryta jis privalo tobulėti net pats – išmokti naujesnių dalykų, įgyti kitų patirčių.