ageofconan | Uncategorized

Norint kažko atsisakyti, pirma verta gerai suprasti, ko atsisakoma. Taigi ir tokiu atveju pradžioje reiktų surasti ir kuo aiškiau apibūdinti, kas reiškia nuolatinį nerimą, rūpesčius, prastą nuotaiką. Lažybos padeda išsiaiškinti su savimi

Tikras pajutimas

Dažnai ne išorinis priežastinis ryšys, kurias jaučiame: susierzinimą kai kažkas slegia. Kad taptų aiškiau, kas tokie paslėpti prastos nuotaikos stimulai, verta pastebėti keletą pavyzdžių. Tai būna kokia nors kaltė, nesaugumo jausmas, nuovargio prabudimas, vienišumas, pykčio išraiška, nepasitikėjimas aplinka, noras viską daryti be priekaištų, neišsipildantys lūkesčiai, santykių negerovės. Lažybos nuteikia kur kas kitaip.

Nesuvokus tikrosios blogumo priežasčių, mėginimas kratytis minėtų savybių būna sudėtingas ar nešantis trumpus rezultatus. Suradus, kas slypi po išorine reakcija, kitas žingsnis taptų spręsti pagrindinį neaiškumą, dėl kurio žmogus ir virsta tokiu, koks yra šiuo metu. Priklausomai nuo problemų sudėtingumo, skiriasi ir sprendimas. Gali būti, jog jums pakanka vien poilsio, malonios valandėlės atradimų, laiko skyrimo būtiniems dalykams ir panašiai.

Lažybos – kažkas džiaugsmingo

Kai susiduriama su santykių klausimais, nepasitikėjimu, baimėmis bei kitais sudėtingesniais reiškiniais, norint suvokti sprendimą, gali reikėti specialisto pagalbos. Kai jaučiama, kad tai pernelyg ilgokas kelias, pradžioje galima išmėginti būdus, padedančius  atsipalaiduoti: patinkanti veikla, išsikalbėjimas su artimais žmonėmis, laiko skaičiavimas.

Pabandykime atrasti kiek daugiau pozityvesnių dalykų savo gyvenimuose, aplinkoje, žmonėse. Pasitelkime į pagalbą popieriaus lapą ir pieštukus, užsirašykime dalykus, kuriais džiaugiamasi. Kasdien pamąstykime apie tai, ką gražaus matėme šiandien. Savo džiaugsmo sąrašą nuolat pildykime. Suvokiant, kad “piktos mintys” nėra realios, pabandykime sąmoningai riboti šių apsilankymą.

Verta pradėti

Galima daugiau domėtis apie pozityvesnio mąstymo naudojimą kasdienėje veikloje. Nepertaukiamas susirūpinimas, susierzinimas išeikvoja daug energijos. Galbūt vienas galimas sprendimo atradimas, jo pakreipimas pozityvesne kryptimi: pabendravimas su vienišais senais kaimynais, savo paramos pasiūlymas organizacijai, užsiimančiai socialine ir ekologine veiklomis bei panašiai.

Lažybos vieną dieną ims ir nustebins visu savo gražumu, tad nebeliks noro kažko ieškoti ar mėginti bėgti. To niekada neverta mėginti paaiškinti, nes protas nepažinus. Tuo tarpu lažybos yra kažkas kitokio.

Niekad negimė švarus kaip popieriaus lapas. Būtent taip ir padeda suvokti lažybos, kurios išvaduoja nuo slogių minčių ir primena, koks laikinas gali būti žmogus. Taip kaip nekeistini dalykai, kuriuos vertėtų pakeisti. Jei pavyksta, rytojus nušvinta visai kitomis spalvomis. Jos būna pakankamai pritrenkiančios – net stebinančios.